Haber | Anamur Belediyesinden bir hizmet daha.

Anamur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce Anamur’ da cam kumbara uygulamasına geçildi.

Anamur’ da sahil ve şehir merkezinde olmak üzere 15 farklı noktaya cam kumbaraları yerleştirildi.  Geçtiğimiz günlerde Anamur Belediyesi Geri Dönüşüm Tesislerinde düzenlenen kahvaltıda yapılan bir açıklama ile ülke ekonomisine yıllık 1.000.000 TL’nin üzerinde katkı sağladıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Türe yeni cam kumbaraları ile çıtayı daha da yükselteceklerini belirtti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Türe “Evinizde ya da iş yerinizde oluşan 1 adet cam şişeyi cam kumbarasına attığınızda, bu şişenin geri dönüşümüyle sağlanan enerji; 100 Watt bir ampulü 1 saat, 1 bilgisayarı 25 dakika, 1 televizyonu 20 dakika, 1 çamaşır makinesini 10 dakika çalıştırmak için yeterlidir. Buradan yola çıkarsak ülke ekonomisine müthiş bir katkı sağlayacağız inşallah. Sadece maddi anlamda değil, sokağa atılan camların insan sağlığını doğayı ne kadar tehdit ettiğini de göz önünde bulundurmalıyız. “ diyerek sözlerini tamamladı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık havaGörüntünün olası içeriği: gökyüzü, ev ve açık havaGörüntünün olası içeriği: ağaç, bitki ve açık havaGörüntünün olası içeriği: ağaç, bitki ve açık havaGörüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut ve açık havaGörüntünün olası içeriği: açık havaGörüntünün olası içeriği: araba, gökyüzü ve açık havaEklenme Tarihi: