Haber | ANAMURUMUZU TANITTIK

Anamur Belediyesi Kültür Sosyal işler Müdürlüğü   13. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuar’ın da Anamur’u tanıttı.

22-25 Şubat tarihleri arasında  ziyarete açık olan Fuar da tarım ürünleri, tarım makineleri, ambalajlama ve paketleme malzeme firmalarının yanı sıra  Anamur Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Toroslar Belediyesi de stant açtı.

Anamur Belediyesi standında muz, çilek, gölevez, altın çilek gibi yöresel lezzetlerin yanı sıra yöresel eşyalar da sergilendi.

3 gün açık kalan standın 2. Gününde Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ stantta hem misafirlerini ağırladı hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Toroslar Belediyesi de standını ziyaret etti.

 Başkan Türe Anamur Belediyesi standın da,  Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan,  Cumhuriyet Halk Partisi Eski Millet Vekili Vahap Seçer, Kanal 33 İmtiyaz Sahibi Turgay Demirtaş ve bir çok misafiri ağırladı.   

Günün sonunda Kanal 33’ e Röportaj veren Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe “  bu sene fuarımız çok farklı geldi.  Bu Mersinimizin bir fuarı ve biz ilçeler bir bütün olarak Mersin’iz. O yüzden ilçelerimizin her zaman fuarımıza destek çıkmalı. Belediye Başkanlarımız, STK’larımız, Valimiz, İlçe Kaymakamlarımız her daim destek olmalı. Biz Anamur da aştık artık bunları, söz konusu Anamur’umuz olunca her şeyi bir kenara bırakıp birlik olabiliyoruz. Biz bu fuarda da Kendi ilçemiz adına bir stant açtık ilçemizin çeşitli lezzetleriniz ve farklı eşyalarını tanıtıyoruz” şeklinde konuştu.  

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, oturan insanlar ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekanGörüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlarGörüntünün olası içeriği: iç mekanGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan ve yiyecekGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişiGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan ve yiyecekOtomatik alternatif metin yok.Görüntünün olası içeriği: 4 kişiGörüntünün olası içeriği: yiyecekGörüntünün olası içeriği: yiyecekOtomatik alternatif metin yok.Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlarEklenme Tarihi: