a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Yörük Obaları Yollarına Kavuştu

Yaklaşık 3 aydır  yaylalarda yol çalışmalarına devam eden Anamur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri  çalışmalarını tamamlayıp ilçeye döndü.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin de sık sık ziyaretlerine gittiği yakından takip ettiği ekip  deyim yerinde ise tam olarak yaylaları fethetti.

  Ekip çalışmaları kapsamında özellikler yazlıkçıların tercihi olan Kaş, Abanoz, Halkalı, Akpınar, Çandır Yaylalarının yansıra özellikle  Göçmen Yörüklerin kullandığı  Şıhardıcı, Çandır, Beşkuyu, Ağaç Tepe, Berem, Elbelak, Kaşpazarı Kayagör gibi bir çok yaylada da çalışmalarda bulundu.

Yörük Obaları Yollarına Kavuştu

Ekipler bu üç aylık süreç boyunca 400 km’lik bir alanda stabilize yol çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalar sırasında ihtiyaç duyulan yerlere de büz yerleştiren ekipler, yer yer de  sıkılaştırma, tamir ve tadilat çalışması gerçekleştirdi

 Bütün bunların yanı sıra hiç yolu olmamış, daha çok göçmen Yörüklerin tercih ettiği yaylalara 10 km’lik yol açıldı.

       Ekiplerin gittiği  her yerde büyük sevinç ve mutlulukla karşılandığını belirten Fen İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ali Sarıca “3 ay boyunca 10 personelimiz mesai gözetmeksizin, gece gündüz demeden çalıştı. Bu çalışmaların sonunda tarihinde yol görmemiş yaylalarımıza ulaştık. Sağ olsun köylülerimiz, hemşerilerimiz bizi baş üstünde tuttu, misafir etti. Onlara teşekkür ederiz.

    Makamında Değil Halkın Ayağında  Sorun Dinledi

 Biz, Anamur Belediyesi Fen İşleri Ekipleri olarak her zaman halkımızın hizmetindeyiz. Belediye Başkanımız Mehmet Türe’  de çalışmaların bizzat takipçisi oldu. Kilometrelerce mesafeye rağmen bizleri sık sık ziyaret etti. Çalışmaları yerinde inceledi, halkın talebini koltuğunda değil, onların ayağına giderek dinledi. “ dedi