a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Mustafa Kemal Atatürk Bir Dünya Lideri

Anamur Belediyesi Kardeş kentimiz Bingen’ den gelen misafirleri ağırladı.  

   Eski Kardeş Kentler Derneği Başkanı Helmut Iman’ın da aralarında bulunduğu ekip yaklaşık bir haftadır Anamur’da bir takım kültürel geziler gerçekleştirdi.

  Program kapsamında ekip Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ile yemekte bir araya gelip kardeş kentler üzerine değerlendirmede bulundu.

   “Muhteşem bir ortam”

     Anamur Belediyesi Kısa Kahya Konağında gerçekleşen yemek yaklaşık 2 saat sürdü. Yemekte  Yöresel Türk Yemekleri ikram edildi. Ekip Türk Yemeklerine ve Anamur Belediyesi tarafından restore edilen konağa hayran kaldı.Yemekte ekip adına Kardeş Kentler Derneği E. Başkanı Helmut Iman söz aldı.  Ekibin Türk yemeklerine ve Konağa hayran kaldığını belirten Irmen “ şu an içinde bulunduğumuz konak ve bu kardeşlik masası muhteşem bir ortam. 2010 yılında keşif amaçlı Anamur’a gelen ilk kişi bendim. Şu anda bakıyorum aradan 8 yıl geçmiş ve iki şehir gerçek iki kardeş olmuş. “ dedi.

“Mustafa Kemal Atatürk Bir Dünya Lideri”

   Sözlerine devam eden Helmut Irmen Türklerin büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün özel bir tespiti vardı. Milletleri anlaşmalar değil, hisler yakınlaştırır şeklinde. Bu tespite sonuna kadar katılıyoruz. Bizim, Alman Irkının Türklere ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı her zaman saygı ve sevgimiz sonsuzdur. Mustafa Kemal Atatürk  dünyanın örnek aldığı bir liderdir. Büyük Lider Mustafa kemal Atatürk’ün dediği gibi “Yurtta Barış, Dünyada Barış” anlayışı ile her daim Türklerle yan yanayız.” Dedi

 Karşılıklı sohbet eşliğinde devam eden yemek konağın gezilmesi ile son buldu.