a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Başkan Hidayet Kılınç'ın 30 Ağustos Kutlama Mesajı

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.a
Ağustos ayının Türk tarihi açısından zaferler ayı olduğunu vurgulayan Başkan Kılınç: "Sultan Alparslan öncülüğünde Malazgirt Zaferi ile kapılarını araladığımız Anadolu'nun bir Türk Yurdu olduğunu bin yıl sonra Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bütün dünyaya ilan ettik.

Özgürlüğü ve bağımsızlığı kendilerine değişmez prensip olarak ilke edinen atalarımız ne zaman yaşadıkları coğrafya da bir sıkıntı ile karşılaşsalar kendi içlerinden bir lider çıkartmayı ve o liderin arkasına düşerek canları pahasına da olsa bağımsızlıklarını korumayı ve tarihin akışını değiştirmeyi başarmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'te, emperyalist güçler tarafından tarih sayfalarından tamamen silinmesi amaçlanan Türk toplumu ile omuz omuza vererek Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuş ve tarihin akışını, atalarımızdan aldığı ilhamla değiştirmiştir.
Anadolu bin yıldır Türklerin yurdudur ve bin yıllar boyunca da Türk yurdu olmaya devam edecektir.
Başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin ve milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden onbeşliklerimizi, çocuğunun üzerindeki battaniyeyi silahlara sarıp cepheden cepheye koşan kadınlarımızı, hem cephede hem cephe gerisinde her türlü fedakarlıktan kaçınmayan bu kahraman milletin tüm fertlerini rahmet ve minnetle anıyor,
aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene" dedi.


Bir şunu diyen bir yazı '3C AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMİZ KUTLU OLSUN "Büyük Taarruz zaferimizin 100. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Arr Yoseit Güzeldir Güzeldir 21.Dönem Milletvekili Hidayet KILINÇ Anamur Belediye Başkanı-' görseli olabilir