a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
Köylü Ozan Hüseyin Gümüş’ün Adı Parkta Yaşatılacak

Köylü Ozan Hüseyin Gümüş’ün Adı Parkta Yaşatılacak
Anamur’un tanınmış şairlerinden Köylü Ozan’ın adı, Anamur Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesinde yapılan Hüseyin Gümüş Parkı’nda yaşatılacak.
Yapımı tamamlanarak hizmete açılan Anamur Belediyesi Hüseyin Gümüş Parkı’nın açılışında konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, parka ismi verilen Hüseyin Gümüş’ün toplumun her kesimi tarafından sevilen bir fikir adamı olduğunu belirtti.
Hüseyin Gümüş’ün esnaflık dışında Köylü Ozan mahlası ile şiirler yazdığını belirten Başkan Kılınç: “Hüseyin Gümüş, esnaflık ve siyasetçi kimliği dışında aynı zamanda bir şair ve fikir adamıydı. Onun vatan ve millet sevgisi üzerine yazdığı şiirleri toplumun her kesimi tarafından büyük bir beğeni ile takip edilmiştir. İlçemizin yetiştirdiği önemli değerlerden birisi olan Köylü Ozan Hüseyin Gümüş’ün isminin yaşatılması çok şükür bizlere nasip oldu. Yaptığımız parkın vatandaşlarımıza ve mahallemize hayırlı olmasını diliyor, Köylü Ozan Hüseyin Gümüş’ü rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Cumhuriyet Başsavcısı Macit Dede, İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Yılmaz, Hüseyin Gümüş'ün ailesi ve sevenleri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı program Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından kurdale kesiminin yapılması ile sona erdi.


Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 6 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir


Bir 3 kişi görseli olabilir


Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir


Bir 6 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir


Bir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir


Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar, balon ve açık hava görseli olabilir


Bir 19 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir


Bir 10 kişi, ayakta duran insanlar ve sokak görseli olabilir