a
0(324) 814 11 15
Çağrı Merkezi
Share
CANSUYU HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU

Anamur Belediyesi  “Cansuyu Hatıra Ormanı”  projesine imza attı.

Anamur Belediyesi  18 Mart Çanakkale zaferi ve Şehitleri Anma Programı kapsamında anlamlı bir projeye imza attı.

 Program kapsamında Çanakkale Şehitlerimiz Adına Şehit Aileleri ve Belediye Başkanı Mehmet Türe ve davetliler tarafından  300 tane çam fıstığı ekildi.

Bozdoğan Köyü Pullu Kamp Alanı karşısında  gerçekleşen programa,  Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Şehit Aileleri, Belediye Meclis Üyeleri, eski belediye başkanları ve  aileleri ve Anamur Belediye Personelleri katıldı.

Anamur Belediyesi Park Bahçe, Kültür Sosyal İşler ve Fen İşleri Müdürlüğünce  organize edilen program  büyük beğeni topladı.

Programda Konuşan Başkan Türe “Bu yıldan itibaren Allah kısmet ederse her 18 Mart Günü öğleden sonra inşallah burada Şehit Ailelerimizle bir araya geleceğiz.  Bu proje kapsamında bu arazide artık 18 tane Anamurlu Şehidimizin adına, 250 bin tane Çanakkale Şehidimiz adına 250 Belediye Personelimizce ekilen ve eski belediye başkanlarımız adına ekilen  300 civarında  ağacımız var. Şehit ailelerimiz şunu hiçbir zaman unutmasınlar, biz her daim yanlarındayız. Fidanlarımızın gerekli bakımları belediyemizce yapılacaktır. “ şeklinde konuştu.

 

Projeden memnuniyetini dile getiren Şehit Aileleri ve personeller ise emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Program fidan dikimi, gözleme,  yayık  ayranı ikramı ve ilahiler ve Çanakkale türküleri seslendirilmesi  ile devam etti.